Blacharstwo i lakiernictwo z przymrużeniem oka ; – czyli ile można pracować … : )
Tuesday April 23rd 2019

Zakres prac blacharskich

Poszukując dobrego blacharza warto związać się z jednym zakładem blacharskim na stałe. Dzięki temu nie tylko staniemy się lojalnymi klientami, ale z czasem możemy liczyć na drobne zniżki związane z kolejnymi naprawami. Warto jednak wiedzieć, jakimi sprawami zajmuje się blacharz, aby w razie potrzeby nie tracić czasu na wyszukiwanie specjalistów, skoro fachowca mamy w zasięgu ręki!

USZKODZONE BLACHARSKO I LAKIERNICZO FERRARI USZKODZONE BLACHARSKO I LAKIERNICZO FERRARI

Co wchodzi w klasyczny zakres prac blacharskich?

Z pewnością na pierwszym miejscu jest gięcie blach karoserii. Sytuacja ta jest konsekwencją stłuczki lub wypadku w ruchu drogowym. Pierwszym zadaniem blacharza jest ocenienie, czy praca, którą ma wykonać jest możliwa do wykonania, czy też koszt naprawy znacząco przerośnie kupno nowej części. Do gięcia konkretnych elementów samochodu konieczne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu.

BLACHARSTWO I LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE

Drugim istotnym elementem pracy blacharza są drobne poprawki lakiernicze. Kiedy na moim lakierze pojawiło się drobne zarysowanie i mimochodem wspomniałem o tym w zakładzie blacharskim prowadzącym blacharstwo i lakiernictwo samochodowe – udało się sprawę szybko naprawić w niewielkich kosztach. Blacharz posiłkował się specjalistycznymi materiałami, a po rysce nie ma większego śladu.

KIEDY CIESZY SIĘ BLACHARZ SAMOCHODOWY

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest oczywiście spawanie oraz walka z rdzą. Ten problem dotyka większości właścicieli samochodów, nie tylko tych starszych, ale i nowszych modeli. Rdza może zacząć korodować szczególnie w obrębie elementów, gdzie lakier został zarysowany a pod nim zagnieździła się wilgoć. Co istotne – tego rodzaju problemy warto szybko naprawiać, gdyż rdza lubi się “rozprzestrzeniać”. W przypadku niewielkich ognisk rdzy blacharz samochodowy proponuje przepiaskowanie danej powierzchni oraz jej późniejsze zabezpieczenie przed ponowieniem się problemu. Jeśli rdza zaczęła korodować, a np. na podwoziu pojawiły się niewielkie dziury zadaniem blacharza jest ich skuteczne załatanie. Do tego wykorzysta dodatkową blachę, którą musi odpowiednio dopasować oraz dospawać.

Blacharze mogą zajmować się również dorabianiem niewielkich elementów wykonach z metalu – mogą być to np. spojlery.

DOBRY LAKIERNIK WARSZAWA

Więcej o dobrym lakierniku Warszawa >

More from category

Co zrobić gdy samochód ulegnie kolizji?
Co zrobić gdy samochód ulegnie kolizji?

Co zrobić po kolizji – czyli blacharstwo samochodowe Warszawa i lakiernictwo samochodowe Warszawa Nie jednemu [Read More]

Porady dla blacharzy i mechaników samochodowych
Porady dla blacharzy i mechaników samochodowych

Znalezione na blogu Piotra Świderka, bardzo utalentowanego rysownika i tekściarza : )   Zobacz również [Read More]

Blacharz w Kabarecie Młodych Panów :)

Facet sprowadził z Niemiec na lawecie rozbity samochód i wstawił do blacharza, ten mu powiedział że auto będzie [Read More]

Kiedy się cieszy blacharz samochodowy?
Kiedy się cieszy blacharz samochodowy?

Pytałby kto … na czym opiera się blacharstwo samochodowe… Dodajmy do tego niebezpieczeństwa [Read More]

Archives