Blacharstwo i lakiernictwo z przymrużeniem oka ; – czyli ile można pracować … : )
Tuesday April 23rd 2019

Problemy na drodze likwidacji szkód

Likwidowanie szkody komunikacyjnej przebiega sprawnie lub bardzo opornie. I choć na ogół poszczególne strony, zaangażowane w ten proces, lubią przerzucać się odpowiedzialnością, to tak zwana prawda tkwi zapewne gdzieś po środku. Będąc klientem zakładu ubezpieczeń, powinniśmy skupiać się na najważniejszych kwestiach i pilnować terminów związanych z postępowaniem. Z kolei firmy odpowiedzialne za likwidację szkody komunikacyjnej muszą bardzie przykładać się do sprawnego przeprowadzania tego procesu.

 

USZKODZONE BLACHARSKO I LAKIERNICZO FERRARI USZKODZONE BLACHARSKO I LAKIERNICZO FERRARI

Udział w wypadku

Tak jak nie opłaca się jeździć zbyt szybko czy łamać innych przepisów, tak również nie warto wybierać pierwszego z brzegu ubezpieczenia.

Mowa oczywiście o AC, ponieważ OC jest regulowane ustawowo. Jednak w przypadku ubezpieczenia dobrowolnego jako klient mamy stosunkowo duże pole do działania, a nade wszystko wybierania. Bez względu jednak jaką szkodę komunikacyjną zgłaszamy, zawsze należy dostosować się do wytycznych zakładu ubezpieczeń. Nawet niewielka kolizja generuje ogromny stres, nie mówiąc już o większym i poważniejszym w skutkach wypadku. Jednak rozmawiając z przedstawicielem ubezpieczyciela, dobrze jest opanować emocje i skupić się na tak zwanych suchych faktach. W ten sposób także my, klienci, mamy szansę nieco usprawnić przebieg likwidacji szkody komunikacyjnej.

W starciu z ubezpieczycielem

Nie zawsze likwidowanie szkody komunikacyjnej musi oznaczać swoistą wojnę.

Czasami przebiega ono sprawnie i bez większych zakłóceń. Zwłaszcza gdy do tego procesu podeszliśmy na spokojnie. Zdarza się jednak, że nawet mimo pełnego zaangażowania i spełnienia wszystkich wymagań trudno jest osiągnąć porozumienie. Firma nie wywiązuje się z terminów i szuka kruczków prawnych w umowach. Nadużycia i błędy się zdarzają. Na pewno jako klienci powinniśmy orientować się w zakresie swoich praw. I z wielką stanowczością domagać się ich respektowania. Jeżeli spełniło się wszystkie obowiązki, związane z likwidowaniem szkody komunikacyjnej, ma się prawo oczekiwać należnej kwoty z ubezpieczenia.

More from category

Obsługa możliwie najszersza

Szukanie dobrego zakładu blacharskiego i lakierniczego to z pewnością wyzwanie. Ofert co prawda nie brakuje, ale w [Read More]

Kiedy do blacharza

Będąc właścicielem samochodu, zawsze trzeba liczyć się z koniecznością napraw swojej własności. Mniej lub [Read More]

Czym jest likwidowanie szkody

Poprzez likwidowanie szkody komunikacyjnej uczestnicy wypadku lub kolizji mają szansę uzupełnienia strat, [Read More]

Gdzie szukać dobrego lakiernika?

Poszukiwania dobrego lakiernika pojazdowego mogą zabrać wiele energii. Specjalista ten powinien nie tylko osiadać [Read More]

Archives